Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u kobiet, które rodziły i tych, które mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się albowiem, że dużo kobiet w rozmaitym wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w różnorodny sposób. Jest to pokaźny kłopot, o którym jednak wiele pań boi lub też wstydzi się mówić.

mięśnie kegla u mężczyzn wikipedia

Coraz to częściej jednak panie uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z dzisiejszym nastawieniem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i wskazują taką szansę. To naturalnie dzięki stosownej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej oraz przyjemnej atmosferze, względnie ekspresowo można odzyskać sprawność. Również kobiety, które rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Jakie są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź też biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub ewentualnie przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy w głównej mierze kobiet oraz to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie również powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, jaki wyznaczy właściwe ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn nadzwyczaj częstym objawem pojawiającego się kłopotu są trudności z erekcją oraz życiem erotycznym. Mężczyźni nadzwyczaj często błędnie tłumaczą takie objawy.
Na kłopoty z mięśniami dna miednicy są też narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najprzyzwoiciej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, który ma obowiązek wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to rozmaitego rodzaju ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednak również ćwiczenia oddechowe. Nadzwyczaj ważną kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej w czasie załatwiania pragnień fizjologicznych. Takie spotkania to niemniej jednak też rozmowa i szansę opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały szansę korzystać z takich treningów przyznaje, że dosyć błyskawicznie można dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednakże kobiety po paru porodach siłami natury. Wybitnie często dochodzi u nich bo do przesunięcia się organów, co powoduje spory dyskomfort i ból. Właściwe ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.